Қазіргі таңда театр керек пе?

13.12.2023

Театр – ежелгі өнер түрлерінің бірі. Қоғамдық-гуманитарлық бағыттағы 11-сыныптағы орыс тілі пәнінің бағдарламасында "қазіргі замандағы театр" бөлімі бар. Ол не үшін енгізілген? Жастар театрға барады ма? Әдетте, жастар киноға көбірек қызығушылық танытады,сол себепті кинотеатрларға барады. Онда әлдеқайда жайлы, ыңғайлы, қатаң ережелер жоқ және сіз киноиндустрияның жаңалықтарымен үйден шықпай-ақ таныса аласыз. Ал театрдың бәрлық адам орандау керек өз заңдары бар.

11б сыныпта өткізілген бірқатар сабақтар театрдың жастарға қызықты екенін көрсетеді. Бұның дәлелі шығармашылық үй тапсырмасы – ашықхат-афиша  . Балалар әртүрлі жанрдағы әйгілі спектакльдердің афишаларын дайындады: ертегілер, детективтік әңгімелер, ғылыми фантастика, ерекше музыкалық қойылымдар, жаңа ерекше интерпретациядағы танымал драмалық шығармалар.

Абенова К. А., орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі