Оқу мектебі. «Құлпынай қосылған балмұздақ»

30.03.2021

Борис Полевойдың "Нағыз адам туралы әңгіме" - Ұлы Отан соғысы тақырыбындағы ең жақсы шығармалардың бірі. Ұшқыш Мересьевтің мысалы нақты адам үшін ештеңе мүмкін емес екенін көрсетті. "Нағыз адам туралы әңгімеде" автор соғыс кезіндегі адамдардың батылдығы, патриотизмі мен рухының күшін көрсетті. Сонымен, автор өз жұмысында қандай негізгі мәселелерді анықтайды? Қандай тақырыптар қозғалады?Ұлы Отан соғысы кезінде Полевой "Правда" газетінде әскери корреспондент болып жұмыс істеді. Брянск майданының учаскелерінің бірінде ол полктің ең жақсы жойғыш ұшқышы Алексей Маресьевпен кездесті. Алексей жазушыны түнеуге шақырды. Мен сол жерде болған болса, бұл өте таңғалдырған жайт-жазушы. Ұшқыш протездерді алып тастады! Оның екі аяғы да ампутацияланғаны белгілі болды. Бірақ сонымен бірге ол полктің ең жақсы ұшқышы болды. Жазушының таңданысына жауап ретінде Алексей Маресьев өз тарихын айтуды ұсынды. Полевой ұшқыштың тарихын мүмкіндігінше толығырақ жазуға тырысты.

Мына сілтеме бойынша оқуға болады.

Ю. Н. Плаксина, орыс тілі және әдебиет пәнінің мұғалімі

• читающая школа1.jpg